آخرین مطالب
خانه / آموزش سامانه های مکانیزه سازمان تامین اجتماعی / آموزش ارسال اینترنتی لیست بیمه و دریافت فیش حق بیمه

آموزش ارسال اینترنتی لیست بیمه و دریافت فیش حق بیمه

 

mohasebe

jarime2

آموزش ارسال اینترنتی لیست بیمه و دریافت برگ پرداخت:

تذکر مهم: بهترین موعد ارسال اینترنتی لیست بیمه، اول لغایت بیست و پنجم هر ماه می باشد. پس از وضعیت تایید نهایی لیست و دریافت برگ پرداخت، در صورت تمایل به پرداخت غیرحضوری حق بیمه، قبل از مهلت مقرر شده در برگ پرداخت (حداقل 72 ساعت)، نسبت به پرداخت وجه آن اقدام نمایید.

توجه: داشتن رمز اینترنتی به تنهایی برای ارسال لیست و دریافت فیش حق بیمه کافی نیست. ابتدا باید نرم افزار لیست بیمه را نصب نمایید، اطلاعات کارگاه و کارکنان را ثبت و لیست بیمه را تنظیم نمایید و پس از ایجاد دو فایل توسط نرم افزار، آنها را در سامانه ارسال اینترنتی بارگذاری نموده و سپس فیش حق بیمه خود را دریافت نمایید.

با داشتن رمز اینترنتی ارسال لیست بیمه، پس از تهیه دیسکت توسط نرم افزار، مراحل زیر را انجام دهید:

RAMZ1

1) به آدرس اینترنتی https://samt.tamin.ir مراجعه کنید.

samt-list

2) کد ملی کارفرما یا نماینده را بعنوان نام کاربری و رمز عبور که ترکیبی از عدد و حروف است را وارد نمایید.

نکته:

  • حتما کلید CAPS LOCK روشن باشد.

  • صفحه کلید حتما بصورت انگلیسی (EN) باشد.


در صورتیکه صفحه تغییر رمز را مشاهده می کنید:

ramz21) در سطر اول، رمز اینترنتی چاپ شده را وارد نمایید.
2) در سطر دوم، رمز دلخواه را وارد نمایید. (می توان از عدد و یا ترکیبی از حروف و عدد استفاده نمود.)
3) در سطر سوم، رمز دلخواه را مجددا تکرار نمایید و بر روی گزینه "تغییر کلمه عبور" کلیک نمایید.

 

3) از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه بارگذاری لیست بیمه را انتخاب نمایید.

ارسال اینترنتی

ارسال اینترنتی4) در صفحه ی نمایش داده شده نام کارگاه و کد کارگاه و شعبه مربوطه را مشاهده خواهید کرد. فایل DSKKAR00.dbf را برای اطلاعات ماهیانه کارگاه  و فایل DSKWOR00.dbf را برای اطلاعات ماهیانه بیمه شدگان انتخاب نمایید و بر روی گزینه بارگذاری کلیک نمایید.

ارسال اینترنتی

ارسال اینترنتی5) صفحه ای نمایش داده می شود که شامل اطلاعات کارگاه، دستمزد، مبلغ حق بیمه و ... می باشد. اگر از اطلاعات لیست بیمه مطمئن هستید بر روی گزینه ارسال به شعبه کلیک کرده، پیغام نمایش داده شده را تایید نموده و جهت پردازش کمی صبر نمایید. 

ارسال

6) از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه مشاهده فهرست لیست ها را کلیک نمایید.

ارسال اینترنتی

ارسال اینترنتی7) در صفحه نمایش داده شده اگر وضعیت درخواست تایید نهایی بود در انتهای جدول بر روی علامت ذره بین کلیک نمایید.

وضعیت8) مشخصات لیست نمایش داده می شود و در پایین مشخصات بر روی گزینه دریافت برگ پرداخت کلیک نمایید. کمی به سمت پایین صفحه بروید. برگ پرداخت مربوط به لیست ارسالی را مشاهده خواهید کرد. بر روی نسخه چاپی کلیک نمایید. برگ پرداخت (فیش حق بیمه) بصورت یک فایل pdf دانلود خواهد شد. حال می توانید از آن پرینت بگیرید و یا شناسه پرداخت آن را یادداشت نموده و بصورت غیر حضوری از طریق درگاه اینترنتی بانک رفاه ، حق بیمه خود را پرداخت نمایید.

 barge pardakht

با بستن مرورگر می توانید به کار خود پایان دهید.

موفق و پیروز باشید.

 

نکات مهم:

  • همیشه به گزینه وضعیت درخواست دقت نمایید. وضعیت درخواست، پیگیری شما را آسان خواهد کرد و شامل 5 عنوان است:

  • غیرقابل ارسال (به رنگ قرمز): لیست دارای خطا می باشد. معمولا کد کارگاه اشتباه است. لیست را حذف نموده و مجددا اقدام نمایید.

  • ثبت اولیه: در این وضعیت، لیست در سیستم ثبت شده است و توسط شما می تواند حذف شود و یا به شعبه ارسال شود.

  • ارسال به شعبه: دراین وضعیت لیست برای پردازش به شعبه ارسال شده است؛ انجام پردازش حداقل چند دقیقه به طول می انجامد. در صورتی که نهایتا پس از 24 ساعت وضعیت لیست تغییر نکرد، می توانید با تلفن 64015 و یا 66909620 021 و 64015001 021 و یا پست الکترونیکی crm@taminn.org تماس حاصل نمایید.

  •  پس از وضعیت ارسال به شعبه می توانید از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه مشاهده فهرست لیست ها، ادامه وضعیت لیست ارسال شده خود را پیگیری نمایید.

  • عدم تایید نهایی: در این وضعیت پردازش لیست در شعبه با خطا مواجه شده است؛ پس از یررسی و رفع خطاها، لیست را مجددا بارگذاری نمایید.

  • تایید نهایی: در این وضعیت، پردازش لیست در شعبه با موفقیت انجام شده است و شما می توانید برگ پرداخت (فیش حق بیمه) را دریافت نمایید.


 

mohasebe

jarime2

این سایت هیچ گونه وابستگی به سازمان، نهاد یا ارگان دولتی و غیر دولتی ندارد و کاملا شخصی می باشد. آموزشهای ارائه شده حاصل تجربه چند ساله در زمینه تنظیم لیست بیمه است.

(آموزش ارسال اینترنتی لیست بیمه و دریافت فیش حق بیمه)